Adını saniyenin trilyonda biri “pikosaniye”den alan ve tüm dünyada lazer teknolojinin son noktası olarak nitelendirilen PicoSil (PicoSure) artık Türkiye’de…

“Amerika’da dövme sildirme konusunda fenomen haline gelen bu teknolojiyi Türkiye’de bir ilk olarak kliniğime getirmek açıkçası benim için büyük mutluluk,” diyen Dr. Hüseyin Tırman, medikal estetik uzmanı olarak şunu vurguluyor: “Herkese yapılması gereken uygulama yoktur, kişinin kendisine ve ihtiyacına özel çözüm vardır.”


Yıllardır üstümüzde taşıdığımız ama artık istemediğimiz dövmeler, çiller, akne izleri ya da yaşlılık belirtisi çeşitli izlerden kurtulmak, PicoSil ile artık çok kolay. Oldukça konforlu bir yöntem olan PicoSil ile tedavinin üzerinden sadece 24 saat geçince, normal hayatınıza dönebiliyorsunuz.


Artık aylarca beklemenize gerek yok; bir önceki gün bile yaptırmış olsanız, ertesi gün PicoSil ile dövmenizi sildirmeniz mümkün. Mavi ve yeşil renkler dahil, renkli dövmelerinizden de PicoSil ile çok kısa sürede kurtulabilirsiniz. PicoSil, aynı zamanda yüzdeki ve vücuttaki yaşlılık belirtilerine de aynı performansla hızlı ve etkili bir şekilde çözüm sunuyor. 


Az seans, düşük enerji, az yan etki, hızlı renk soldurma, fotomekanik efekt…


İnsanın teknoloji ve hıza olan tutkusu her zaman hayatını kolaylaştırmış ve sorunları çözmesinde yardımcı olmuştur. Daha hızlı bilgisayar, daha hızlı telefon, daha hızlı internet, daha hızlı tren, daha hızlı araba vb arayışları her zaman devam edecektir.Tıp dünyasında da daha hızlı tedavi arayışları hız kesmeden devam etmektedir. PicoSil’in de son dönem en hızlı teknolojilerden biri olduğunu belirten Dr. Hüseyin Tırman; bu kadar hızlı atım gücüne sahip bir teknolojiyle yapılacak işlemlerin de, hem kısa süreli, hem de daha etkili olduğunu ve piko saniye teknolojisi, PicoSil’in fotomekanik etkisiyle çevre dokulara zarar vermeden, dövmeyi ciltten kolayca parçalayarak sildiğini vurguluyor.

Herkesin sevimli bulduğu ama sizin bir türlü sevemediğiniz çillerinize veda etmeye hazır mısınız?


Vücudunuzda yıllardır taşıdığınız ya da sonradan oluşan çiller ve melanin pigmenti eksikliği sonucu oluşan çeşitli lekelere de PicoSil sayesinde veda edebilirsiniz.


Lazerler birçok alanda, tıp dünyasında kullanılmakta. Leke ve dövme silme işlemlerinde milisaniyeler ile başlayan süreç günümüzde artık picosaniye denilen saniyenin trilyonda (1/1.000.000.000.000) biri kadar kısa sürelere indirildi. Bu dokularda ister leke, ister dövme olsun yok edilmek istenen pigment dediğimiz boya maddelerinin tedavisinde yeni bir dönem başlattığının altını çizen Dr. Tırman şu noktalara dikkati çekiyor: 


“Bu sayede lazer ışığı cilde o kadar hızla verilir ki hedeflenen leke veya dövme boyaları kum taneleri gibi çok küçük parçalara ayrılabilir. Şöyle örnek verebiliriz: Bir bardağı elinizden düşürüp kırdığınızda büyük parçalar halinde kırılır. Aynı bardağı yere hızla çarptığınızda ise çok daha minik parçalara ayrılıp tuzla buz olduğunu görürsünüz. Lazer teknolojileri de lekeyi parçalamak için tasarlanmıştır.


Bu leke ne kadar çok küçük parçalara ayrılırsa vücudun makrofaj dediğimiz savunma hücreleri tarafından daha kolay yutularak bir tür sindirim ile yok edilerek tedavi edilir. Büyük birkaç parçaya ayrılmış bir bardağı mı, yoksa tuzla buz olmuş minik cam tanelerini mi elektrik süpürgesi ile vakumlayıp temizlemek daha kolaydır.


Büyük parçalar süpürgenin ucu ve hortumundan geçemeyeceği için temizlenemeyecektir. Bu özellik nedeni ile eski teknoloji ile silinemeyen leke ve dövmeleri tamamen silmek artık mümkün olmaktadır.”Bedeninizde istemediğiniz her türlü ize, yan etkisiz ve kesin bir çözümle veda edin


İkinci önemli üstünlüğünü ise şöyle açıklıyor Dr. Tırman: “Mevcut leke ve dövme silme lazerlerinin hedefinde olan unsur bugüne kadar 1064 dalga boyu olan su molekülleri idi. Yani o bölgeye gönderilen lazer ışıkları lekeyi oluşturan melanin adlı pigment tarafından emilemiyordu. Ancak o bölgedeki suyun ısıtılması ile leke ve dövme boyaları etkilenerek parçalanıp yok edilmek isteniyordu.


Picosil ile 755 dalga boyunda verilen lazer enerjisi artık direkt olarak leke ve dövme boyaları tarafından emilmektedir. Günlük hayatımızdan örnek verirsek; çaydanlıkta ısıtmak istediğimiz suyu istediğimiz sıcaklığa ulaştırmak için önce çaydanlığın metal kısmını ısıtmak gerektiğinden hem daha uzun süreye, hem de çok daha fazla enerjiye ihtiyaç vardır. Oysa aynı suyu kombi ya da şofben aracılığı ile anında ısıtarak almak mümkündür.


Bu dalga boyu sayesinde hem cilt çok fazla enerjiye maruz kalmayıp, yanık gibi tedavi sırasında oluşacak sorunlardan korunur hem de doğrudan hedef boyalara ulaşılarak çok hızlı şekilde sonuca ulaşılır.”PicoSil ile hangi sorunlar tedavi edilebilir?

• Güneş lekeleri

• Doğum sonrası kadınların yüzünde oluşan lekeler

• Yaşlanmaya bağlı lekeler

• Melazma

• Her renk dövmeler (Mavi ve yeşil renkler dahil)

• Ota nevüs gibi mavi renkli olanlar dahil doğum lekeleri

• Lentigo

• Çiller

• Akne izleri


Stain And Tattoo Cleansing “PicoSilPicoSil (PicoSure), which is called “picosaniye” and is considered as the last point of laser technology all over the world, is now in Turkey.

 

“It is a great pleasure for me to bring this clinic, which has become a phenomenon in tattoo removal in America, as a first in Turkey,” said Dr. As Hüseyin Tırman, a medical aesthetic expert, he emphasizes: “There is no application to be done, there is a special solution for the person himself and his needs.”

 

With PicoSil it is now very easy to get rid of the various traces that we carry for years, but which we do not want, such as tattoos, chills, acne marks or old age signs. With PicoSil, which is a very comfortable method, only 24 hours after treatment, you can return to normal life.


You do not have to wait for months now; If you have done it the previous day, it is possible to remove your pussy with PicoSil the next day. You can get rid of your colorful tattoos, including blue and green colors, very quickly with PicoSil. At the same time, PicoSil offers the same performance and quick and effective solution for old and new age signs.
Low session, low energy, few side effects, fast color fading, photomechanical effect …

The passion of man for technology and speed has always facilitated his life and helped to solve problems. The search for faster computers, faster phones, faster internet, faster trains, faster cars, etc. will always continue.

 


 

 

 

 

 

 In the medical world, the search for faster treatment continues without slowing down. PicoSil is one of the fastest technologies in the recent period. Hüseyin Tırman; That the process to be done with a technology that has such a fast pulse power is both short-lived and more effective, and that pico-second technology, by the photomechanical effect of the PicoSil, cleans up the tattoo easily by breaking it off without damaging the surrounding tissues.Say goodbye to sunspots that everyone finds cute but you do not love?
Thanks to PicoSil you can say goodbye to the various stains that occur in your body for years or afterwards due to lack of pigment and melanin pigment.

 


Lasers are used in many fields, medical world. The process that started with millisanels in the smear and tattoo erasing processes is now called as picosaniye and now it has been downloaded as short as 1 trillion (1 / 1,000,000,000,000). Underlining the fact that in these tissues we started a new era in the treatment of pigment substances, which we call pigment, which is desired to be destroyed by staining or tattooing. The climb attracts attention:

 

 

 

 

 

 

 

 

 
“In this case, the laser light is given to the skin so quickly that the targeted stain or tattoo can be broken down into very small pieces, such as sandbags, such as sandbags, which are broken into large pieces when you drop a glass from your hand and break it into large pieces. You’ll see that it is ice, and laser technology is also designed to break up the stain.
The smaller this piece of stain is, the more easily it is digested by the defense cells of the body’s macrophages and treated by digestion. Is it a glass that is divided into a few large pieces, or is it easier to vacuum and purify tiny glass beads with salt and ice with an electric vacuum cleaner?

 Large parts will not be cleaned as they will not pass through the hood and hose of the sweeper. With this feature, it is now possible to completely erase stains and tattoos that can not be erased with old technology. “Say goodbye to all the stains you do not want in your body, without side effects!

 

 

 

 

 

 

 The second important advantage is the following: Climbing: “The current target for spot and tattoo removal lasers was water molecules with a wavelength of 1064. So the laser lights sent to that region could not be absorbed by the melanin pigment that formed the stain, but by the heating of the water in that region, the stain and tattoo paint would be affected and destroyed Wanted.

 

The laser energy given in 755 wavelength with Picosil is now absorbed directly by stain and tattoo paint. To give an example from our daily life; In order to bring the water we want to heat in the kettle to the desired temperature, it is necessary to heat the metal part of the kettle first and therefore both longer and more energy is needed. However, it is possible to get the same water instantly by means of a boiler or a combi boiler.

Thanks to this wavelength, the skin is not exposed to too much energy and is protected from problems during treatment such as burns, and it is reached very quickly by reaching the target dyes directly. “ 

 
 

 
What problems are solved with picoSil?• Sun spots

• stains on the face of postnatal women

• Age-related stains

• Melasma

• Every color tattoo (including blue and green colors)

• Birthmarks including those with blue color, such as ota nevus

• Lentigo

• Cill

• Acne scars
Reklamlar