Farkında olmadan yaptığınız şeylerin göz çevrenizdeki kırışıklıkların artmasına ve derinleşmesine neden olduğunu biliyor musunuz? Neutrogena, çoğu zaman farkında olmadan yaptığımız ve bu yüzden göz çevresi kırışıklıklarının artmasına sebep olan hataları belirlemiş. Bakalım bu hatalar nelermiş?

 

1) Güneş gözlüğü takmamak

Güneşe çıktığınızda güneş gözlüğü takmıyorsanız, kırışıklıklara davetiye çıkardığınızı unutmayın. Aynanın karşısına geçin ve gözünüze güneş geliyormuşcasına gözerinizi kısın; oluşan çizgileri farkettiniz mi? Bu çizgiler bir süre sonra tamamen sizinle kalabilir. Bir güneş gözlüğü alın ve sadece yazın değil, bütün sene kullanın. Unutmayın, özellikle karlı havalarda güneş çok daha parlaktır.

2) Gözleri ovuşturmak

Yorulduğunuzda, uykunuz geldiğinde ya da gözleriniz kaşındığında onları ovuşturmak neredeyse bir içgüdü. Gözlerinizin etrafındaki deri çok ince olduğundan ileri geri ovmak, çizgilerin oluşmasına sebep olur. Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız bu alışkanlığınızdan hemen vazgeçin! Makyajınızı temizlerken de dikkatli olmakta fayda var; göz makyajınızı çıkartırken sert hareketlerle makyajınızı silmeyin ve göz makyajını kolayca, acıtmadan temizleyebilen yağlı kalıntı bırakmayan bir temizleyici tercih edin.

  

3) Yüzüstü uyumak

Yüzüstü yattığınızda sürekli aynı tarafın üzerine yatıyorsanız, yastıkla sıkıştırdığınız için uyku izleri bir süre sonra kalıcı hale döner. Bu nedenle, daha çok sırtüstü yatmaya dikkat edin. Sırtüstü uyumakta zorluk çekiyorsanız, ayağınızın altına bir yastık yerleştirmek daha kolay uyumanızı sağlayabilir.

 

4) Göz çevresi bakım kremi kullanmamak

Gözlerinizin etrafındaki deri çok daha ince olduğundan, göz çevreniz cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk yaşlanır. Göz çevresi için kırışıklıkları beklemeden bir göz çevresi bakım kremi kullanın.4 Reasons for Eye Circumference Wrinkles


Do you know that things you do not realize cause the wrinkles in your eyes to grow and deepen? Neutrogena has often made mistakes that we made unwittingly, which led to an increase in wrinkles around the eyes. Let’s see what happened to these mistakes?

1) Do not wear sunglasses

If you do not wear sunglasses in your sunshine, remember that you invite wrinkles. Go in front of the mirror and shade your eyes as the sun comes up. Did you notice the lines that formed? These lines can stay with you for a while. Take a sunglasses and use it all year, not just summer. Remember, especially in snowy weather, the sun is much brighter.

2) Rubbing the eyes

When you are tired, sleeping or scratching your eyes it is almost an instinct to rub them. As the skin around your eyes is very thin, rubbing back and forth causes lines to form. If you do not want to look old when you are, give up this habit! It is useful to be careful while cleaning your makeup; Do not erase your makeup with hard movements while removing your eye makeup, and prefer a cleaner that does not leave oily residue that can easily clean your eye makeup without hurting it.

3) Sleep in the face

If you are lying on the same side all the time, when you sit on the face, sleep marks will become permanent after a while because you are trapped by the pillow. For this reason, be careful to lay on your back. If you have difficulty sleeping on the back, placing a pillow under your foot can make sleeping easier.

4) Do not use eye care cream

As the skin around your eyes is much thinner, your eye area ages more quickly than other parts of your skin. Use an eye care cream for the eye area without waiting for wrinkles.

Reklamlar