Mineral makyaj, gece temizlemeye üşendiğinde gönül rahatlığıyla rüyalar alemine geçebileceğin, cilt tipin ne olursa olsun onu yeni doğmuş gibi taze ve canlı gösterecek özelliğe sahiptir. kimyasal kozmetİk sektörüyle arasındaki açığı her geçen gün biraz daha kapatıyor. bu sektör renk seçenekleriyle hepimizi etkisi altına alacağa benziyor.


Ülkemizde yükselen trend başlığının altına rahatlıkla tırnak açtıracak “Mineral Makyaj” sektörü dünyada aslında o kadar da yeni değil. 1970 yılında kozmetik şirketleri artık malzemelerinin de sağlıklı olması gerektiğine inanmış ve aldığı ürünün etiketinde doğal içerikler görmeyi kadınlara empoze etmiştir. Mineral makyaj terimini hâlâ duymadıysan ve ne olduğunu merak ediyorsan şöyle özetleyelim. Mineraller sterilize edilip toz haline getirildikten sonra ince tanecikli toz pudrayla karıştırılıyor. Ardından doğal inorganik boyalarla çeşitli renkler verilerek istenilen ton elde ediliyor. Ortaya onunla uyusan da cildine zarar vermeyecek, aksine faydası dokunacak renkli mineral makyaj malzemeleri çıkmış oluyor.


Kimyasal içerikli makyaj malzemeleri kullanmaktansa, mineral makyaj ürünleri kullanmak cildine sayısız fayda sağlar. Eğer taşlarla ilgili hiçbir teknik bilgiye sahip değilsen mineral; inorganik teriminin tam karşılığıdır. Kalemlerdeki grafit bir mineraldir. Elmas da öyle. Yıllar boyunca insanların yüzünü boyamasına alet olan mineraller tekrar aynı amaca hizmet etmeye başladı. Elbette ki mağara kadınlarının boyandığı dönemden bu yana makyaj modası evrim geçirdi. Fakat kimsenin popülaritesini yadsıyamayacağı mineral makyaj ürünleri de renklendirici bazı mineraller içeriyor. Örneğin aliminyum, altın, demir oksit, kaolin, bakır, mika, silisli toprak, titanyum dioksit ve çinko oksit minerallerinin tümü bu ipeksi pudraların içine girmiş ve yerleşmiş minerallerden sadece bazıları.


Nedir bu mineral makyaj ürünlerinin birden bire patlamasının nedeni? Neden kadınlar mineral makyaj akımına ayak uydurmaya bu denli hevesli? 2005’ten bu yana birkaç yıldır yükselen satışların ve popülaritenin kaynağı ne? Elbette cilde sağladığı faydalar. Manhattan’da yaşayan Dermatolog Francesca Fusco, “Hastalarım mineral makyajı kulağa doğal geldiği için tercih ediyor” diyor. “Akneye eğilimi olan ciltler için çok iyi bir seçenek. Bu ürünler genellikle sivilcelere iyi gelen bir mineral olan çinko içerir. Fakat tüm hassas ciltler için çözüm sağlayamayabilir” diyor.


Bare Escentuals markasının yaratıcısı Diane Ranger, “Bir ürünü satın almadan evvel etiketinde, demir oksit, çinko oksit, titanyum dioksit ve mika olup olmadığına dikkat et. Bunlar cildini güzelleştirecek içerikler” diyor. Non-komedojenik içerikli ürünler gözenekleri kapamadığı için cildin nefes almasını sağlıyor ve en hassas cilt tipindeki kadınlar için bile uygulanabilir bir hâl alıyor. Böylelikle rosacea hastası, kuru ve akneli cilt problemi yaşayan kadınlar için mineral makyaj ürünlerini kullanmak onların bu problemlerini tetiklemektense ehlileştiriyor. Keza ürünlerin içeriğinin inorganik olması, onların mikrop ve bakteri barındırmayacağı anlamına geliyor. Bu da demek oluyor ki alerji yapacak ya da enfekte edecek bakterilerin üremesi için uygun ortam sağlamıyor. İnorganik kelimesinin diğer bir manası ise koruyucu maddelerin bulunmaması. Kısacası temiz fırçayla kullanacağın ürünün raf ömrü de oldukça uzun.


Ülkemizde onlarca yıldır en çok tercih edilen kimyasal içerikli kozmetik markalarının bile yoluna girdiği mineral makyaj endüstrisinin faydaları bunlarla da sınırlı kalmıyor. Kaliteli bir mineral ürün kullandığında ağır kozmetik ürünleri gibi cildinde “maske” etkisi yapmadığını göreceksin. Hafif içerikli bu ürünleri kullanan kadınların ilk söylediği şu oluyor: “Mineral makyaj, yüzümde hiç makyaj yokmuş hissi veriyor ve cildimde çok hoş bir ışıltı bırakıyor.” Cildi daha da güzelleştirmek, onu eski sağlığına kavuşturmak için üretilen mineral makyaj malzemeleri bu görevi yerine getirmek için birçok içerik barındırıyor. Örneğin çinko, magnezyum ve diğer bazı içerikler UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu etki sağlıyor. Yağlı bir cilde sahip olan kadınlar içinse mineral makyaj bulunmaz fırsat. Zira alışık olduğumuz kimyasal bazlı uygulamalar bu ürünlere oranla fazlasıyla yağlı kalıyor. Bu da özellikle yağlı cilt tipindeki bir kadın için oldukça olumsuz bir özelliktir. Açıkçası kadınların bu sektöre yönelmesinin en önemli nedenlerinden biri de kendini daha güzel gösterdiğine inanması. Peki, mineral makyaj kimyasal içerikli makyaj ürünlerinin yapamadığı neyi yapıyor da kadınlar üzerinde böyle bir etki bırakıyor? Yüzdeki ince çizgi, kaz ayağı ve kırışıklıkları güneşi yansıtarak görünmez kılıyor. Bu da cilde sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırıyor. Günde tek bir uygulamanın yeterli olacağı ürünler, kimyasal içerikli makyaj ürünlerinin aksine onlarla uyumana bile izin veriyor. Kendini bu rahatlıktan ve güzelleşmekten mahrum etmesen iyi edersin.
Skin-Friendly Mineral Makeup


Mineral makeup has the characteristic that when you are cold at night you can pass through the dreams with peace and relaxation, whatever the skin type is, it will look fresh and vibrant like newborn. Chemical cosmetics The gap between the sector is closing more and more every day. This sector looks like it will affect us all with color choices.


“Mineral Make-up” sector, which will easily nail under the rising trend heading in our country, is not really new in the world. In 1970, cosmetics companies believed that their ingredients should be healthy, and imposed on women to see natural ingredients on the label of the product they bought. If you have not heard the term mineral makeup yet and wonder what it is, let’s summarize it. After the minerals are sterilized and powdered, fine granular powder is mixed with the powder. Subsequently, natural colors are given with inorganic colors to achieve the desired tone. It will not harm the skin that harms it, but it will make use of colorful mineral makeup materials.

Using chemical make-up materials, using mineral make-up products provides numerous benefits to the skin. If you do not have any technical knowledge about stones, mineral; Is the exact opposite of inorganic. The graphite in the pencils is a mineral. So is the diamond. Over the years, minerals, which are tools for painting people’s faces, have begun to serve the same purpose again. Of course, the fashion of makeup has evolved since the time the cave women were painted. But the mineral makeup products, which no one can deny to the general population, contain some coloring minerals. For example, all of the minerals of aluminum, gold, iron oxide, kaolin, copper, mica, silicic acid, titanium dioxide and zinc oxide have all entered these silky powders and are just some of the settled minerals.

What is the reason why these mineral makeup products suddenly burst out? Why are women so enthusiastic about keeping up with the mineral makeup trend? What is the source of sales and popularity that has been rising for several years since 2005? Of course the benefits it provides to the skin. Dermatologist Francesca Fusco, who lives in Manhattan, says, “My patients prefer mineral makeup because it comes naturally.” “It’s a very good option for binders with a tendency to achney. These products usually contain zinc, a mineral which is good for the eyes. But it can not provide a solution for all sensitive volumes, “he says.
Diane Ranger, creator of the Bare Escentuals brand, notes, “Before you buy a product, make sure there is iron oxide, zinc oxide, titanium dioxide and mica on the label. These are the ingredients that will make your skin beautiful. ” Products with non-comedogenic content do not cover the pores, allowing skin to breathe and becoming viable even for the most sensitive skin type of women. Thus, using rosacea, mineral make-up products for women suffering dry and puffy skin problems tame them to trigger these problems. Likewise, if the content of the products is inorganic, it means that they will not contain germs and bacteria. This means that it provides a suitable environment for the reprocessing of allergic or bacterial bacteria. Another meaning of the inorganic word is that it does not contain preservatives. In short, you will use it with a clean brush and the shelf life of the product is quite long.


The benefits of the mineral make-up industry, which cosmetics brands with the most preferred chemical cosmetics for decades in our country have entered, are not limited to these. When you use a quality mineral product, you will see that it does not have a “mask” effect on your skin like heavy cosmetic products. The first use of these products by women with lightweight ingredients is this: “Mineral makeup gives the feeling that there is no makeup on my face and leaves a very nice glow on my skin.” Mineral makeup materials produced to make the skin more beautiful and restore it to its former health, Content. For example, zinc, magnesium and some other ingredients provide protection against UVA and UVB rays. For women who have an oily skin, mineral makeup is an opportunity. 
Because the chemical-based applications we are used to are excessively greasy compared to these products. This is a particularly negative feature especially for a woman of oily skin type.Obviously, one of the most important reasons for women to move towards this sector is their belief that they make themselves better. What does the mineral make-up chemical makeup products do that they can not do, and do they make such an impact on women? The thin line in the face makes the goose foot and wrinkles invisible by reflecting the sun. This gives the skin a healthy and youthful look. Products that will suffice as a single application per day allow it to fit in, unlike make-up products with chemical ingredients. You better not let yourself out of this comfort and beauty.

Reklamlar