Burnunuzdan şikayetçiyseniz 4 burun tipi için seçtiğimiz makyaj önerileriyle mükemmel görünüm sağlayabilirsiniz. Unutmayın, makyaj bir kamuflaj sanatıdır!


Büyük burun: Burun kenarlarına fondöten yardımı ile gölgelendirin.  Gölgeyi kaş başlangıç hizasından göz pınarına kadar olan bölgeye fırça yardımıyla uygulayın. Koyu kalan kısımlar, burnunuzun daha küçük görünmesini sağlayacak.


Kemikli burun: Burun kemiğini daha küçük göstermek için göz pınarından başlayarak burun deliklerinize kadar koyu renk pudra ile gölgelendirin. Uygulanan pudranın keskin kalmaması için  kalın bir fırça yardımıyla pudrayı dağıtın. Elmacık kemiklerinizi allıkla gölgelendirin. Böylelikle yüzünüzü daha derin göstermiş olacaksınız.


Geniş burun delikleri: Burun kanatlarınızın üzerine ten renginizden iki ton koyu fondöten uygulayın. Kaşların başladığı yerden  burun deliklerinize kadar gölge verin ve pudrayı fırça yardımıyla dağıtın.


Uzun burun: Burnunuzun etrafına aydınlatıcı ile ışık verin. Burnunuzun uzun kısmına gölge vererek, burnun daha kısa görünmesini sağlayacaksınız. Göz kapaklarınıza koyu renk farlarla gölgeler uygulayın. Koyu renk gözler yüzünüze derinlik verecek.

If you are complaining about your burns, you can provide excellent look with 4 make-up suggestions for nose type. Remember, makeup is a camouflage art!


Large nose: Shade the edges of nose with the help of foundation. Use the brush to apply the area from the start point of the shadow to the eye fountain. The dark parts will make your nose look smaller.


Bone nose: To show the nose smaller, shade it with a dark powder starting from the eye patch to the nostrils. Distribute the paste with a thick brush so that the applied powder does not stay sharp. Shade your cheekbones with blush. So you’ll be showing your face deeper.


Wide nostrils: Apply a two-tone dark foundation over your nose wings. Give your shadows to your nostrils where the eyebrows begin and distribute the paste with the help of a brush.


Long nose: Give light around your nose with an illuminator. By shading the long part of your nose, you will make the nose look shorter. Apply shades with dark color headlights to your eyelids. The dark eyes will give you the depth of the face.

Reklamlar