Parfümler her tende aynı derecede kokmaz. Ten renginiz, yaptığınız iş, giyim tarzınız gibi faktörler doğru parfümü bulmanızda etkilidir. Peki parfüm nasıl seçilir işte sizlere önerilerimiz…
Parfüm seçerken ilk olarak bazı konulara dikkat etmelisiniz. Örneğin parfümü sabah saatlerinde seçmemelisiniz. Parfümü denerken asla elinizin üst kısmına sıkmamalısınız, bileğinizin iç kısmına sıkarak parfümü denemelisiniz. Sadece iki kokuyu seçip denedikten sonra bir süre kendinize zaman vermelisiniz. Aksi takdirde her tarafa sürülen kokular ve üst üste yaptığınız denemeler ile doğru bir sonuca ulaşamazsınız.
Parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir durum ise yukarıda da belirttiğimiz gibi ten renginiz, giyim tarzınız ve yaptığınız iştir şöyle ki;
Örneğin, topuklu ayakkabı kullanıyorsanız, gün içinde kaslar daha çok yorulacağından, teniniz daha farklı bir koku salgılar. Dolayısıyla topuklu ayakkabı giyiyor ve klasik giyimi tercih ediyorsanız paçuli, oryantal, sandal ve baharat içerikli kokular tercih etmelisiniz.
Gün içinde spor ya da düz ayakkabı giyiyorsanız daha fresh, okyanus tarzı kokuları tercih etmelisiniz.
Parfümü akşam kullanacaksanız yoğun kokuları tercih etmelisiniz. Çünkü gün içinde yoğrulan koku molekülleri, akşam kokuyu net almaz, fakat yoğun kokuları daha hoş alır.
Mütevazı bir yapınız varsa, baharatlı kokulardan çok, vanilya ve çiçek kokularını tercih etmelisiniz.
Meslek gereği yönetici ve ya otoriter yapınız varsa, oryantal ve sert kokuları tercih etmelisiniz. Karakteristik özelliklerinizi karşı tarafa koku ile verebilirsiniz.

Reklamlar