Bir bayan için hayatındaki en özel günlerden biridir evlendiği gün. Dolayısıyla en güzel olmak istediği günde bu gündür. Bu özel günde kusursuz bir gelin makyajına sahip olabilmeniz içinse bazı hatalardan kaçınmanız gerekir. İşte gelin makyajında kaçınmanız gereken makyaj hataları?
Dudak parlatıcısı kullanmak

Kalıcı olmayan dudak parlatıcıları fotoğraflarda beklediğiniz gibi çıkmayacaktır. Doğru olan normal rujlar kullanmak olacaktır.
Islak görünümlü makyaj yapmak

Parlak makyaj özellikle ışığın altında yağlı bir görünüm verecektir. Üstelik dans ederken yeterince terleyeceksiniz, bir de parlak makyaja terleyen bir cilt eklenirse görüntünüz hiç hoş olmayacaktır. Bu nedenle sadece elmacık kemiklerinizin üzerini hafifçe parlatmanız uygun olacaktır.
Waterproof makyaj yapmamak

Tüm gün hatta gece boyunca gelin makyajınız yüzünüzde kalacağından dolayı; tere ve gözyaşına karşı önlem almalısınız. Bunun yollarından biri de suya dayanıklı (waterproof) makyaj ürünlerini tercih etmektir. Ayrıca gelin çantanızda mutlaka rujunuzu ve pudranızı taşımalısınız, böylece gerektiğinde makyajınıza rötuş yapabilirsiniz.
Makyajınızı kendinize göre yaptırmamak

Gördüğünüz her makyajın sizde de aynı şekilde duracağını asla düşünmeyin. Makyaj biraz daha kişiye özgüdür ve profesyonel bir makyözden destek alınarak yapılmalıdır. Ayrıca mutlaka düğün gününden önce gelin makyaj provası yaptırılmalıdır. Böylelikle kusursuz ve size uygun olan makyajı bulabilirsiniz. 

Reklamlar