Hepimiz Anne Hathaway veya Katy Perry gibi doğuştan uzun ve hacimli kirpiklere sahip değiliz. Bu yüzden her kadının sihirli bir değneğe ihtiyacı vardır. Kirpiklerimize hacim ve cazibe kazandıran rimeller bu görevi görür. 
Makyaj Uzmanı Mathew Nigara’nın direk anlatımıyla, doğru rimeli, doğru uygulamanın yöntemlerine hep beraber bakalım…
Belirgin Gözler

Gözlerinin güzelliğini daha da ortaya çıkarmak için hacim verici bir rimel kullanmalısın. Orta kısımlara daha fazla uygula. Nigara, daha parlak bir formül sayesinde gözlerini ön plana çıkarabileceğini söylüyor. Chanel Inimitable Waterproof Mascara’yı (90 TL) deneyebilirsin.
Birbirine Yakın Gözler

Nigara, dışarı doğru kıvrılmış kirpiklerin genişlik hissi verdiğini söylüyor. Kirpikleri birbirinden ayırma özelliği olan, plastik fırçaya sahip bir rimel kullanmalısın. Kirpiklerin en dışına biraz daha fazla uygulayıp dışarı doğru tara. Dior Diorshow New Look Mascara (83 TL) kullanabilirsin.
Küçük Gözler

Kirpikleri kıvıran bir rimel seçmelisin. Kıvrılmış bir fırça sayesinde kirpiklerin gün boyu şeklini koruyacaktır. Alt kirpiklerine de hafifçe rimel uygularsan, gözlerini daha da iri gösterebilirsin. Clinique High Impact Curling Mascara’yı (55 TL) dene.
Düşük Göz Kapakları

Sadece üst kirpiklerine, kirpikleri uzatan bir rimel uygulamalısın. Nigara, kirpiklere uzunluk katarak düşük göz kapağı etkisinden kurtulabileceğini söylüyor. Rimeli uygularken kirpiklerin yukarı doğru kalkmasını sağla. Lancôme Hypnose Precious Cells Mascara (72 TL) kullanabilirsin.

Reklamlar