Güneşin, stresin ve hava kirliliğinin yarattığı olumsuzluklardan etkilenen cildimizin sağlıklı görünümünü kaybetmemesi için cildimize gereken önemi vermemiz ve bakımını mutlaka yapmamız gerekir. Günümüzde cilt temizliği için ürünler, nemlendiriciler ve serumlar temel ihtiyaç olarak yerlerini koruyor. Bizlere ise bu ürünleri uygulamak kalıyor. Tabiki cildimize yaptığımız bakımlarında bazı şartlara uyması gerekiyor. Nasıl mı?
Cildimize bakımı özellikle gece yapmamız gerekiyor. Cilt hücreleri gece yenilendiği için gece yapılan bakımlar daha iyi sonuç veriyor. Gece cilt bakımını uygulamanın en ideal yolu ise serum ile krem (gece kullanılması gerekiyorsa) uygulama arasında bir saat zaman dilimi bırakmaktan geçiyor. Burada bir konuya da dikkat çekmemiz gerekiyor, o da temizleme ürünlerinin kısa bir sürede cilde olumlu etki edeceği, leke ve kırışıklık tedavisi için cilde uygulanan bakımların ise tam tersi, birden değil zaman içerisinde olumlu sonuç vereceği gerçeği.
Sizlerde cildinize gereken önemi veriyorsanız aşağıda içerikleriyle ilgili olarak kısaca açıklamalarını yaptığımız ürünlere göz atmalısınız…

Dior Prestige Le Nectar De Nuit


Dior Prestige Le Nectar De Nuit, cildi nemlendirir aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve hücre yenilemesine yardımcı olur. Uykusuzluktan kaynaklanan cilt yorgunluğunu giderir ve önler. Klinik testlere göre bu ürünü bir kez bile kullanmak ciltte %20 oranında gözle görülür iyileştirme sağlar.

Estee Lauder Enlighten Dark Spot Correcting


Estee Lauder Enlighten Dark Spot Correcting, cildindeki lekelerden şikayetçi olanlar için ideal bir üründür. Özellikle geceleri uygulanmalıdır. Ürünü uyguladıktan birkaç gün sonra cilt tonunun eşitlendiği kolaylıkla farkedilir.

Sisley Black Rose Precious


Cildimizin en önemli ihtiyacı nemdir. Cildinizi nemlendirmeniz için Sisley Black Rose Precious bakım yağı kullanılabilir. Bu bakım yağı cildi nemlendirir dolgunlaştırır ve sabah uyandığınızda cildiniz dinlenmiş bir şekilde görünür.

Clarins Süper Restorative


Clarins Süper Restorative, özellikle 40’lı yaşların sonuna doğru tercih edilebilecek bir üründür. Cildi yoğun bir şekilde nemlendirir. Kurumuş olan ciltler için oldukça idealdir.

Reklamlar