Bayanların makyaj konusunda yaşadığı en büyük sorun, makyajlarının kalıcı olmaması ciltlerinden akıp gitmesidir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak aslında çok kolaydır. Nasıl mı? Doğru makyajı yaparak. Doğru makyajda iyi bir zemin hazırlığıyla olur. İyi bir zemini oluşturmak içinde mutlaka baz kullanılmalıdır.
Fondöten altına sürülen bazlar sıvı şeklinde ve hafif içerikli olurlar. Baz kullanıldığında makyaj ciltte sabitlenmiş olur. Makyaj bazı cildinde sorun olanlar içinde önemlidir. Baz ciltteki kızarıklıkları ve lekelerin görünümünü düzgünleştirir, gözenekli ciltlerin gözeneklerini doldurur. Cildin nem oranını arttırır, cildin parlamasını engeller, mat ve sağlıklı bir görünüme kavuşulmasını sağlar.
Bazı cildimize uyguladıktan sonra üzerine ince yapılı yarı mat bir fondöten uygulayabiliriz. Fondötenden sonra da yapacağımız makyajı sabitleme özelliği olan kompakt pudra daha sonra üzerine toz pudra uygulayabiliriz. Makyajın en önemli kısmı olan zemin makyajınızı yaptıktan sonra dudak ve göz makyajınıza istediğiniz şekilde  ve renkte geçebilirsiniz.
İpuçu: Asla unutmayın yüz makyajında kullandığımız ürünlerin ince dokulu olmalarına dikkat edin. İnce dokulu makyaj malzemeleri dayanıklılığın yanında cildin doğal görünmesini de sağlar.
Bizim size önerimiz: Clarins Lisse Minute Base

Lisse Minute Base Comblante gölgeli alanları, ince çizgileri ve kırışıklıkları görünür bir biçimde azaltır. Dolgunlaştırıcı Akasya mikro inci tanecikleri sayesinde çizgileri doldurur ve gözenekleri küçültür, cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Reklamlar