Kıvırcık saç yapma konusunda, özellikle “pırasa gibi” şeklinde tabir edilen dümdüz saçlara sahip kadınların ya da görüntü olarak kendilerini memnun etmeyen hafif saç dalgalarına sahip olan kadınların pek çok kez araştırma yaptıkları bilinmektedir. Çünkü zaten hem kadınlar arasında hem de insanlar arasında kendinde olmayana sahip olma dürtüsü çoğu noktada baskın olabildiğinden; ayrıca kadınların da saç stilleriyle kendilerine olan özgüvenleri daha da arttığından doğal kıvırcık saç yapımı konusunda oldukça özverili oldukları dikkat çekmektedir.

 

Günümüz koşullarında teknolojinin her konuda hayatımızı kolaylaştıracak seviyeye gelmesi, pek tabi kozmetik sektöründe de devreye girmiş ve hem evlerimizde kolaylıkla kullanacağımız hem de kuaförlerde ve güzellik salonlarında saçlarımızda farklılık yaratacak saç aparatları bizlerin kullanımına sunulmuştur.

 

İsteğe göre ince, isteğe göre kalın bukleli kıvırcık saçlar yaratma şansımızın bulunmasının yanında bu perma aletlerinin kullanımından önce evde kıvırcık saç nasıl yapılır videoları seyreden kadınların evde kıvırcık saç yapma konusunda kendilerini doğal yöntemlere entegre ettiği gözlemlenmiştir. Bunun sebebi saçın kıvırcıklaşmasını sağlayan aletlerle kıvırcık saçlar elde edilirken, bu aletlerin saçı kıvırcıklaştırmasının yanında bir süre sonra sürekli ısıl işlem uygulandığından saçların kırıldığı, matlaştığı ve kuruduğunun görülmesidir.

 

Yani bu nedenle saç sağlığına önem veren, kıvırcık görüntüsünün yanında aynı zamanda sağlıklı, parlak ve güçlü saçlar da isteyen kadınların mümkün olduğunca evde maşasız kıvırcık saç nasıl yapılır, maşa olmadan kıvırcık saç nasıl yapılır videolarını araştırma; çorapla kıvırcık saç yapımını araştırma ve pipetle kıvırcık saç nasıl yapılır konusunu araştırma işlerine girdikleri görülmektedir.

 

 

Saçları kıvırcık hale getirmenin yöntemleri

 

  • Gazete kağıtlarından yararlanarak kıvırcık bir saç yapısı elde etmemiz mümkündür. Bunun için iki parmak kalınlığında olacak şekilde kıvırdığımız gazete kağıtlarını, saçlarımızın istediğimiz kalınlığındaki saç tutamlarına sarıp tutturarak bir müddet bekletmemiz ve açtığımızda doğal kıvırcık hale dönüştüğünü görmemiz mümkündür.

 

saclari-evde-kivircik-yapma

 

  • Yine istediğiniz kalınlıkta saç tutamları ayırarak bu saçları tamamen burgulayıp, kaç köklerine yılan gibi kıvırarak ister tel tokalarla ister küçük lastiklerle tutturmanız ve mümkünse geceden yapıp sabaha kadar saçlarınızı bu şekilde tutmanız yeterli olacaktır. Sabah uyanıp tokaları çıkardığınızda saçlarınızın kendiliğinden kıvırcıklaştığını göreceksiniz.

 

  • Saçlarınızı yatmadan önce çok ince bir şekilde ayırarak, sıkı bir şekilde örüp ardından sabaha kadar bu saçları örülü halde bırakmanız önerilmektedir. Sabah uyandığınızda örgüleri teker teker açarak çok ince yapıda ve hoş bir görüntü oluşturan kıvırcık yapıyı banyo yapana kadar bozulmadan kullanabilirsiniz. Tabi bu bozulmama durumu saçlarınızın dış etkenlerden ne kadar etkilendiğine de bağlıdır. Eğer kıvırcık yapının çok çabuk bozulacağını düşünüyorsanız, saçınızı yıpratmayacak şekilde saç köpüğü ya da jöle gibi ürünleri de kullanmanız olasıdır.

 

kivircik-sac-kullanimi

 

  • Bu bahsedilen jöle ya da saç spreyi konusunu, kalemle yapacağınız doğal saç kıvırcıklandırma işlemi için de kullanmanız mümkündür. Bunun için yine saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırdıktan sonra, bu buklelere yeterli miktarda jöle ya da sprey sürerek uzun ve ince yapıdaki bir kurşun kaleme dolamanız gerekmektedir. Ardından saç diplerinize kadar kalemle kıvırdığınız bu saçları çabuk kuruyup şekillenmeleri adına kurutma makinesiyle kurutabilirsiniz. Bunun yerine kendi haline kurumaya da bırakabilir ve ardından kalemi saçlarınızdan çıkartarak kıvırdık görüntüye ulaşabilirsiniz.

 

  • Son olarak verilecek örnek de saçları pipetle kıvırcık hale getirmektir. Tutam tutam ayırdığınız saçları öncelikle pipetin bir ucuna bir kez saçınızı doluyorsunuz firketeyle sabitledikten sonra maşaya sarar gibi pipete sarıyorsunuz. Diğer ucunu kıvırıp firketeyle tutturuyorsunuz.

    İşte bu kadar basit…

 

Reklamlar